زندگی ماشینی و شلوغ امروزه در کنار مشکلات و دغدغه هایش برعکس زندگی سابق که سالم و آرام بود، مشکلات روحی و روانی و روانپریشی های بسیاری را برای انسان ها به دنبال خواهد داشت. شاید به همین خاطر است که مطب روانشناسان اینقد شلوغ و پر رفت و آمد می باشد. اما همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. مثلا زمانی را هم به خودتان و خلوت کردن، رفتن به طبیعت، دورهمی و صحبت با عزیزان و دوستان، درد و دل و … اختصاص دهید. نظرتان در مورد فیجت چیست؟ و اینکه اصلا فیجت چیست؟ فیجت وسیله ای می باشد که تمرکز را بیشتر کرده و استرس و نگرانی را تسکین داده و تامین آرامش را به دنبال خواهد داشت. انواع مختلفی از فیجت ها وجود دارند که می توانید یکی از آن را بسته به سلیقه خودتان انتخاب و خریداری نمایید، همچنین می توانید یک و یا دو فیجت دست ساز در منزل داشته باشید. در این مطلب آموزش ساخت فیجت را مطالعه خواهید نمود.

فیجت در لغت به معنای کار و حرکتی از روی عادت می باشد که از خسته و عصبی بودن و موارد مشابه نشات می گیرد که نام یک وسیله با تنوع بالا است که برای درمان این مشکلات یعنی مقابله و درمان و کاهش استرس، نگرانی، آشفتگی، اضطراب و … به کار برده می شود، در واقع با همین هدف تولید می گردد. ما پیشنهاد می کنیم به همراه کودکتان و یا تنهایی و یا هر عضو دیگر خانواده تجربه درست کردن آن را در خانه داشته باشید، تا در کنار اینکه صاحب یک فیجت کاربردی شوید، لدت همکاری و ساخت یک کاردستی را هم تجربه نمایید. در ادامه به آموزش ساخت فیجت می پردازیم.

آموزش ساختن فیجت بال در منزل

آموزش ساخت فیجت (انواع فیجت بال با روش های متفاوت و آسان)

فیجت ها هم مانند بسیار دیگری از وسایل دارای تنوع بالایی است که از جمله آن می توان به فیجت بال، فیجت دستی، فیجت مکعب، اسکیل پیل، اسپینر، اسپرینگ، رول، گوی مغناطیسی، اسکویشی اشاره داشت. کارایی و هدف تمامی این فیجت ها یکسان است و البته جالب هستند؛ اما شاید بتوان فیجت بال را که به عنوان توپ ضد استرس نیز شناخته می شود را متفاوت تر دانست. به هر حال ما در ادامه شما عزیزان را با شیوه های مختلفی از ساخت فیجت بال آشنا می کنیم:

بخوانید:  ایده محوطه سازی با چمن مصنوعی برای حیاط، باغ، تراس و روف گاردن

آموزش درست کردن فیجت خانگی

ساخت فیجت و یا همان ضد استرس

با استفاده از مایع دستشویی

در آموزش ساخت فیجت با مایع ظرفشویی ابتدا وسایل لازم یعنی پارچه توری دارای منافذ درشت، مایع دستشویی، بطری خالی، جوهر رنگی، نمک، بادکنک را تهیه نمایید.

سپس کاسه ای را برداشته و درونش مایع دستشویی ریخته و کمی نمک پهلوی کاسه به طور آماده بگذارید تا در وقت لازم به مخلوط بیفزایید.

حدودا ۴ – ۵ قطره رنگ دلخواهتان را متناسب با اندازه مایع دستشویی بکار رفته، به مایع بیفزایید. به خوبی بهم زده و ترکیب نمایید تا به خوبی رنگ بگیرد.

چهار بار نمک را با انگشت شست و سبابه بردارید و به مخلوط بیفزایید و به خوبی بهم بزنید تا ژله ای گردد و به دست نچسبیده و آماده شود. دوباره کمی نمک بیفزایید و بهم زده تا حالت ژله ای پیدا کند. حالا به مدت یک ربع ساعت در مکانی خشک و خنک قرار دهید و یا اینکه برای یک ربع ساعت در داخل یخچال قرار دهید.

بطری خالی را بردارید و سر بطری را به شکل قیف ببرید و درون بادکنک فرو نموده و آهسته مخلوط مایع دستشویی و نمک و جوهر رنگی را داخل آن ریخته و در صورت سفت بودن با استفاده از انگشت به درون بادکنک هل بدهید، بعد از اینکه مخلوط را به درون بادکنک، قسمت سر بادکنک را گره بزنید و باقی سر بادکنک را برش بزنید.

توری را گرد بادکنک پیچانده و بادکنک بفشارید. فیجت شما آماده است تا استرس هایتان را با آن تخلیه نمایید.

آموزش ساختن فیجت بال در منزل

فیجت بال ساده

ابتدا وسایل لازم بادکنک، توری دارای سوراخهای بزرگ، آب و اکلیل را آماده نمایید.

دهانه بادکنک را بگشایید و اندازه مورد نیازی از مخلوط اکلیل و آب را درون بادکنک ریخته و دهانه بادکنک را با گره محکم نمایید و ادامه سر بادکنک را برش بزنید.

بخوانید:  روش های جدید تزیین اتاق خواب ۱۴۰۳ با خلاقیت های جذاب و دوست داشتنی

توری دارای سوراخ های بزرگ را گرد بادکنک پیچانده و بفشارید.

با استفاده از خمیر دندان

ابتدا وسایل لازم خمیر دندان، چند عدد بادکنک، آب، خمیر دندان ژله ای، توری دارای سوراخ بزرگ را تهیه نمایید.

ظرفی را برداشته و خمیر دندان ژله ای را درون ظرف ریخته و کمی آب به آن بیفزایید و خوب بهم بزنید تا خوب کف نماید. برای بهتر کف کردن کمی زمان دهید.

قیفی را بردارید و مخلوط آماده شده را درون بادکنک ها ریخته و سر آن را گره بزنید و باقی سر بادکنک را برش بزنید.

توری سوراخ بزرگ را برش زده و گرد بادکنک ها را به گونه ای بپیچانید که کاملا به هر یک از بادکنک ها چسبیده و در نهایت فیجت بال ساده شما آماده است.

آموزش درست کردن فیجت خانگی

با استفاده از خاک ژله ای

وسایل لازم بادکنک، خاک ژله و آب را تهیه نمایید.

سپس خاک ژله ای را اخل یک ظرف ریخته و کمی آب به آن بیفزایید و برای چندین ساعت زمان دهید تا خاک ژله ای حجم دار گردد.

بادکنک را کمی باد نمایید به قدری که قادر به کنترل آن باشید و آن را به دهانه قیف محکم نمایید و با کمک دستان خود بادکنک را نگه داشته و مانع از تخلیه باد درون آن گردید. بعد خاک ژله ای را داخل آن ریخته و در صورت تمایل به کوچکتر بودن فیجت بال، کمتر خاک ژله ای درون بادکنک ریخته و در صورت تمایل به بزرگتر بودن فیجت بال از خاک ژله ای بیشتری بهره ببرید. بعد باد درون بادکنک را آرام آرام تخلیه نمایید و دهانه بادکنک را گره بزنید.

آموزش ساخت فیجت با مواد و شیوه های متفاوت

با استفاده از آرد

ابتدا وسایل لازم بطری پلاستیکی خالی، قیف، مقداری آرد (اندازه توپی معمولی تقریبا ۵ – ۷/۵)، سیخ چوبی، پارچه توری سوراخ بزرگ، بادکنک را تهیه کنید.

مقداری آرد را با استفاده از قیف درون یک بطری خالی ریخته و با استفاده از سیخ چوبی آرد دهانه قیف را با ضربه درون بطری بریزید.

بخوانید:  کاربرد بولت ژورنال و نحوه ساخت آن

حالا بادکنک را باد نموده و دهانه بادکنک را با دست سفت نگه داشته و مانع از خالی شدن باد درون آن گردید و گره بزنید. قسمت سر بادکنک را کشیده و درون دهانه بطری بگذاریدو بطری را وارونه نمایید تا آرد درون بادکنک بریزید.

سپس بطری خالی را جدا نموده و هوای درون بادکنک را بیرون آورده و قسمت سر بادکنک را گره زده و اضافی دهانه آن را ببرید. پارچه توری را پهن نمایید و گرداگرد بادکنک بپیچانید.

همچنین می توانید از همین روش با مواد دیگری همچون برنج، ماش، عدس، لپه بهره ببرید.

آموزش ساختن فیجت بال در منزل

با استفاده از اسلایم (آرد ذرت و آب)

ابتدا قیف، بادکنک، توری سوراخ بزرگ، آرد ذرت، آب را تهیه نمایید.

درون ظرفی آرد ذرت ریخته و آرام آرام به آن آب بیفزایید تا مخلوط لیز داشته باشید به طوری که از روی دست های شما سر بخورد و سپس درون بادکنک را با استفاده از آن به روش های قبلی پر نمایید و سر بادکنک را نیز محکم کرده و توری دور بادکنک بپیچانید.

آموزش ساخت فیجت بال به چند روش ساده و کاربردی

آموزش ساخت فیجت با مواد و شیوه های متفاوت

مزایای فیجت

موجب رفع تنش ذهنی شما توسط شل و سفت گردیدن دست می گردد.

دست پر از عصب می باشد که به مغز اتصال دارند، فیجت موجب تحریک این عصب ها شده و در مغز اندورفین ترشح می گردد و در نتیجه استرس کم شده و شادی افزایش پیدا می کند.

نبض انسان به شکلی خاص پیچیده و دارای عصب های زیادی است. به منظور انحراف مغز و زهایی فکر و ذهن می توانید از فیجت بال استفاده نمایید.

و شما عزیزان اگر علاقه مند به آشنایی با مطالب مرتبط و کاربردی هستید، می توانید با کلیک بر روی آموزش ساخت بوگیر خانگی، آموزش ساخت شلف در خانه، آموزش ساخت استند لوازم آرایشی به اطلاعات خود در زمینه های مختلف بیفزایید.

منبع : آرگا

برچسب :Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *