استان بوشهر یکی از نواحی تفریح و گردشگری مهم در ایران است. شما با وجود جاذبه‌ های زیادی که در این استان قرار داشته می‌ توانید سفری خاطره‌ انگیز را تجربه کنید. یکی از مهم ترین دیدنی‌ های این نواحی کاخ بردک سیاه است. شما در این بخش با زیبایی‌ های این کار آشنا می‌شوید.

نواحی بردک سیاه

کاخ بردک سیاه:

این کاخ را می‌ توان در شمار یکی از سه کاخ مشهور دانست. برای بازدید از این مجموعه تاریخی و قدیمی باید به شهرستان دشتستان از توابع برازجان بروید. قدمت این برنامه به زمان هخامنشیان باز می‌ گردد. این کاخ از دیدنی های بوشهر بوده که از آن دیدن می کنید.

دیدنی بردک سیاه

پیشینه کاخ:

این کاخ را همچنین کاخ زمستانی داریوش می‌ دانند در میان نخلستان‌ ها با زیبایی‌ های بیشتری از این مجموعه آشنا می‌ شوید. در زمان هخامنشیان اهمیت این سازه نیز بیشتر بوده است. از این بنا اهداف اقتصادی و نظامی زیادی بهره‌ برداری می‌ شده امروزه نیز به عنوان یکی از سازه‌های زیبا شهرت دارد. شما امروزه با بقایایی از این کاخ آشنا می‌ شوید.

بخوانید:  دیدنی های سوزا و بهترین جاذبه های گردشگری این بندر زیبا

اشیای کشف شده نشان دهنده قدمت این مجموعه هستند. خنجری ساخته شده از آج و دیگر ابزارهای تزیینی در این بنا مهم تلقی می‌ شوند در میان مجموعه آثاری که از این نواحی کشف شده‌اند ۴ قطعه طلا به چشم می‌ خورد.

بردک سیاه بوشهر

در سال‌ های اخیر نیز تحقیقات باستان شناسی زیادی در این نواحی صورت گرفته است. این بنا دارای تالارهای مختلفی بوده و درهای چوبی تالارها نوعی زیبایی به این بنا می‌ بخشد. جام هخامنشی زیبایی که در این سازه دیده می‌ شود با حکاکی‌های خود توجه شما را جلب می‌ کند در این مجموعه می‌ توانید با سنگ نوشته‌هایی از خطوط بابلی و هخامنشی آشنا شوید.

معماری بردک سیاه

معرفی بخش‌ های مختلف کاخ:

کاخ بردک سیاه بوشهر دارای قسمت‌های مختلفی است. علت نامگذاری این بنا به دلیل ترکیب‌ های سیاه و سفیدی بوده که در سازه مشاهده می‌ کنید. مهم ترین مصالح به کار رفته شده در این بنا سنگ‌های آهکی کرم و سنگ‌های سیاه رنگ است. در قسمت‌های مختلفی از این برنامه تالارها و درب‌های ورودی را مشاهده می‌کنید.

بخوانید:  نگاهی به دلایل عمده ریجکت ویزای کانادا

سازه بردک سیاه

این بنا دارای یک تالار بزرگ است. تالار مرکزی این بنا از یک سو و از سوی دیگر ستون‌های ساخته شده در این بنا ویژگی زیادی دارند. این بنا دارای ۱۰ ستون زیباست. این سازه منحصر به فرد فوق العاده تماشایی بوده و از زیبایی‌های آن دیدن می‌کنید.

در بخش جنوبی این بنا نیز ایوان کوچکی قرار دارد شما می‌توانید این بنا را یکی از مهم‌ترین آثار ایران دانست که در فهرست آثار ملی ایران محسوب می‌ شود. در لینک به معرفی مکان های دیدنی بوشهر پرداخته ایم که با آن آشنا می شوید.

چگونه از این بنا دیدن کنیم؟

برای بازدید از این بنا نیازی نیست، هزینه پرداخت کنید و در ساعات مختلفی می‌ توانید به این نواحی سفر کرده و از نزدیک این بنا را مشاهده کنید. این مجموعه در ۱۲ کیلومتری برازجان قرار گرفته و در این نزدیکی زیبایی‌ های زیادی را مشاهده می‌ کنیم.

بخوانید:  کویر رضا آباد سمنان و دیدنی ها و تفریحات آن

کاخ بردک سیاه

شما می‌ توانید با تورهای گردشگری سفری ایمن و خشک به این نواحی داشته باشید. شما می‌ توانید فصل بهار را برای سفر انتخاب کرده که شرایط آب و هوای معتدل بوده همچنین این نواحی در فصل زمستان و پاییز نیز زیبایی زیادی دارده هر ساله گردشگران زیادی از این نواحی دیدن می‌ کننده

منبع : آرگا

برچسب :Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *