نشست شورای وحدت برای تحول اکنون با حضور اعضای این شورا و برخی نمایندگان راه یافته به دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از فهرست شورای وحدت در مجتمع فرهنگی آدینه تهران در حال برگزاری است.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری نایب رییس مجلس شورای اسلامی در این نشست با بیان اینکه امروز در کشور ما مسائل حوزه فرهنگ، اقتصاد و سیاست به هم پیوسته است، اظهار داشت: از نظر داخلی وضع آشفته‌ای نداریم. میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی با وجود همه تلاش‌های دشمن و ناکارآمدی برخی مسئولان خوب بود.

وی ادامه داد: وقتی تعداد آرای باطله و سفید زیاد می‌شود باید پیام رای مردم را گرفت. مردم با این کار می‌گویند اصل نظام را قبول داریم، اما برخی کارگزاران را نه.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید برای سرمایه اجتماعی اهمیت قائل شویم و پیام رفتار آنها را دریابیم.

ذوالنوری با اشاره به اینکه مجلس یازدهم کار‌های خوبی داشته و قوانین خوبی تصویب کرده که مرتبط با زندگی مردم است، افزود: با این حال مردم نتیجه فعالیت‌های دولت و مجلس را به نحو محسوس در زندگی خود حس نمی‌کنند.

وی اضافه کرد: در مجلس دهم و یازدهم تنها ۲۵ نفر جزو افرادی بودند که تخصص اقتصادی داشتند، من چندین مرتبه پیشنهاد دادم این افراد در جلسات صحن حضور نیابند و وقتشان را برای کمیسیون بگذارند و از اساتید اقتصاد دانشگاه‌ها استفاده کنیم تا برای برون رفت از وضعیت موجود چاره‌ای بیندیشیم.

بخوانید:  حفظ موضع انقلابی سابقه‌ای عاری از فساد می‌خواهد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: در حوزه بیرونی در گذشته می‌گفتند شاه ژاندارم آمریکا در منطقه است و این به معنی آن است که در واقع شاه حافظ منافع آمریکا در منطقه بود. اما امروز هیچ کس نمی‌تواند این انگ را به جمهوری اسلامی بزند که از یک قدرت خط می‌گیرد و تامین کننده منافع دیگران است. بلکه برعکس، ایده خاورمیانه بزرگ که دو محور داشت، یکی حذف جمهوری اسلامی و دیگری محوریت اسراییل در خاورمیانه، محقق نشد و اتفاقا جمهوری اسلامی است که تاثیرگذار است و در عراق، یمن، فلسطین، افغانستان، سوریه و لبنان اهداف آنها کاملا شکست خورد.

ذوالنوری با اشاره به معامله قرن، اظهار کرد: اگر ماجرای غزه اتفاق نمی‌افتاد و منافع کشور‌های عربی با اسراییل گره می‌خورد، برای همیشه آرمان فلسطین نابود می‌شد؛ بنابراین برای اینکه آرمان فلسطین حفظ شود لازم بود این هزینه داده شود.

بخوانید:  فهرست نهایی امناء برای دور دوم انتخابات مشخص شد + اسامی

وی اضافه کرد: تا پیش از وقایع اخیر اگر در کشور‌های غربی در مورد معامله قرن نظرسنجی می‌شد ۷۰ تا ۸۰ درصد رای مثبت می‌دادند، اما امروز کشور‌های غربی جرات ندارند علنا از رژیم صهیونیستی حمایت کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به مطالبی که این روز‌ها در جامعه مطرح است که چرا از رژیم صهیونیستی انتقام نمی‌گیریم و نیرو‌های مسلح را متهم می‌کنند که کوتاهی می‌کند، تاکید کرد: رژیم صهیونیستی یک راه نجات دارد و آن درگیری مستقیم با جمهوری اسلامی است که بتواند در دنیا اجماع را به نفع خود بازگرداند.

ذوالنوری تصریح کرد: آنگونه که رهبر انقلاب فرمودند حماس هنوز ۲۰ درصد از توان خود را هم به میدان نیاورده، با اینحال جمهوری اسلامی حق انتقام را محفوظ می‌داند و زمان، مکان و هدف عملیات را خودش انتخاب می‌کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در محاسبات خود اشتباه کرد، گفت: ما نمی‌خواهیم شروع کننده باشیم، اما اگر آنها شروع کنند جمله امام (ره) در مورد محو رژیم صهیونیستی محقق خواهد شد.

ذوالنوری در ادامه این نشست در پاسخ به نماینده منتخب مجلس دوازدهم درباره دفاع از برنامه هیات رئیسه گفت: من به وضعیت موجود هیأت رییسه به جدیت انتقاد دارم. مجلس اکنون نماینده محور نیست و اکنون تمام قدرت در ریاست و تمرکز بر معاونت است و باید تحول در این مسایل اتفاق بیفتد و قدرت به نمایندگان باز گردد.

بخوانید:  مقاومت امروز و تحولات منطقه در تاریخ سابقه نداشته است

وی در پاسخ به نماینده منتخب تهران درباره مطلع نبودن از دستورات رهبری درباره رژیم صهیونیستی و منفعل عمل کردن برخی نمایندگان گفت: حوزه فرمانده کل قوا با مقام معظم رهبری است و در راس امور رهبر مدبر و حکیم قرار دارند و نیرو‌های مسلح هم گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند. تشخیص وتعیین در برخورد با رژیم صهیونیستی و دشمنان با رهبر معظم انقلاب اسلامی است که ایشان تمام منافع را در نظر می‌گیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآورشد: تردیدی نیست که جانمان را برای اجرای فرمان رهبری بدهیم. در برخورد با دشمنان پای منافع ملی است نه منافع افکار عمومی و مجلس نمی‌تواند در این زمینه فشار بیاورد، زیرا رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا با تشخیص و تدبیر در برخورد با دشمنان به ویژه رژیم صهیونیستی راهبرد‌های خود را اعمال می‌کنند.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *