آیت الله صدیقی خطیب نماز جمعه تهران در ابتدای خطبه‌های خود با اشاره به حاشیه‌های چند مدت گذشته گفت: قبل از آغاز سخن یک اعتذار و یک سپاس و یک دعا دارم، از اینکه در چند روز اخیر شبکه‌های مجازی قتلگاه جوان‌ها و مسلخ آبرو‌ها این طلبه ناچیز را بهانه قرار دادند و در اثر یک غفلت باعث شدند که دل مردم عزیز ما شکست و کم نبودند افرادی که ما را می‌دیدند گریه می‌کردند.

وی افزود: عذرخواهی می‌کنم که با یک غفلت و کم توجهی باعث این همه هجمه به ملت ایران شدم، از همه شما و آیت الله العظمی خامنه‌ای در این خصوص عذر خواهی می‌کنم و از تک تک برادران خوبم، دانشجویانی که با من مانوس بودند و مسئولان و شما مستمعین خطبه‌های بنده ناچیز عذر خواه هستم.

وی افزود: در این فضای تند برخواسته از بیرون که همه دشمنان هم صف شدند، این‌ها من را نمی‌زنند شما را می‌زدند. این هجمه عظیم در اراده و بصیرت شما هیچ اثری نگذاشت لذا با تمام وجودم بدهکارتان هستم  و تشکر می‌کنم.

وی در ارتباط با پایان ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه رمضان ماه مهربانی و ماه اشک و رحم و انسجام دل‌ها، زدودن کدورت ها، کمک‌های مومنانه، مراقبه و به معنی واقعی کلمه ماه مبارک رمضان قطعه‌ای از بهشت است و اهل معنا این را می‌دانند. ماه رمضان برکات گسترده‌ای دارد.

بخوانید:  منتظر برنامۀ بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز هستیم

صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران افزود: ماه مبارک رمضان با بهار طبیعت تقارن داشت و این اتفاق بهار بندگی و بهار عشق به امام زمان بود. اجتماع صد هزار نفری در استادیوم آزادی اتفاق بزرگ و مهمی بود و تدبیر سردار حسن زاده و سایر مسئولین جلوه افتخار آمیز از شکوه معنویت بود که همه را در یک مرکز جمع کرد. احسان مومنانه و کمک به آزادی زندانیان و حضور چند میلیونی در مراسم شب‌های قدر از دیگر اتفاقات مهم رمضان امسال بود.

وی افزود: ابتکار شهردار تهران در ابعاد مختلف مانند تشکیل سفره‌های افطاری در شهر حرکت خوبی بود. حرکتی که نشان داد می‌توان دور از تشریفات هم زندگی کرد. این موضوعات جلوه‌های سازندگی، نوآوری و زیبایی‌هایی است که شما مردم ولایت مدار با این حجم تبلیغات که می‌خواهند ایمان ما را بگیرید به خوبی آن را نشان دادید.

صدیقی تاکید کرد: پویش روزه اولی‌ها و اجتماع در ورزشگاه شهید شیرودی شکوه و عظمت همه مردم که به مصلا‌ها آمدند، از اتفاقات مهم ماه مبارک رمضان بود. حضور شکوهمند و عزت ساز و حماسی مردم روزه دار ما و شتاب برای برگزاری نماز عید فطر جزو ارمغان‌های خون‌های پاک شهدای ما است که در روز‌های گذشته شاهد آن بودیم.  

بخوانید:  صفحه نخست روزنامه‌ها - پنج‌شنبه ۱۳ اردیبهشت

وی در انتها گفت: امروز مسئله اول اسلام مسئله فلسطین است. مردم غزه اکنون بیش از ۳۳ هزار شهید تقدیم کردند و بیشتر این شهدا کودکان مظلوم و بی دفاع بودند و به دلیل ممانعت از رسیدن کمک‌ها بخشی از این مردم گرفتار سوء تغذیه هستند و مردم غزه در ابعاد مختلف زیر انواع جنایات صهیونیست‌ها هستند، اما سنگر را ترک نمی‌کنند و اکنون حماس این رژیم جعلی را مورد حملات خود قرار می‌دهد و همچنین حزب الله لبنان هم مرتب و هوشمندانه صهیونیست‌ها را مورد حملات و فشار قرار داده اند.

صدیقی افزود: اسرائیل هم در حال طی کردن دوران زوال خود است و همچنین در تله‌ خود گیر کرده است و خاتمه این اتفاقات نابودی آن‌ها است.

وی گفت: در این بین بعضی از دولت‌ها به وظیفه خود عمل نمی‌کنند و مدعیان حقوق بشر با وجود آن که می‌بینند که اسرائیل چه جنایاتی می‌کنند همچنان به حمایت از صهیونیست‌ها ادامه می‌دهند و بدتر از آن قطع نکردن روابط برخی از کشور‌های عربی با صهیونیست‌ها بر خلاف اراده ملت هایشان است و این چیزی جز خیانت به امت اسلام و مسلمین نیست.

بخوانید:  اخذ رای با اصل مدارک هویتی انجام می‌شود

وی در ارتباط با شعار سال گفت: رهبری امسال را سال جهش تولید و شارکت مردم نام گذاری کردند. از دولت توقع من این است که کمیته‌هایی را از اقشار مختلف اقتصادی چه کشاورزی و صنعتی افرادی را در قالب یک کمیته ایجاد کنند که نحوه ارتباط ملت و دولت را در این زمینه تصویب کنند و از این افراد کمک بگیرند.

خطیب نماز جمعه تهران تریح کرد: آن چه مسلم است مردم ما در شرایط تورم و بی ارزش شدن پول ملی شرایط بدی را تجربه می‌کنند و مردم ما نباید این مقدار ناراحتی بچشند. مردم ما گرسنگی نمی‌کشند، اما این‌ها را با استمداد از خدا و کمک گرفتن از مردم باید حل کنیم.  

وی درباره حجاب گفت: حجاب مسئله قانونی و اسلامی و فقه است و جز وظایف بانوان است. در نظام‌های طاغوتی نیز زنان عفیف ما برای حجاب خود مقاومت  کردند، دولت و مسئولین هم باید در یک برنامه هماهنگ با کمک از آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ، رسانه‌ها و قوه قضاییه این مسئله را حل کنند.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *