روستاگردی تجربه ای ویژه برای گردشگران است که شما عزیزان در این بخش می توانید با بهترین دیدنی های روستای درکش و ویژگی های آن آشنا شوید و این روستای گردشگری را بهتر بشناسید.

سفر به درکش

معرفی روستای درکش:

این روستا یکی از نواحی تفریحی مهم در استان خراسان شمالی بوده که اهمیت زیادی دارد. این روستا نواحی گردشگری مهمی بوده و طبیعت بکری دارد. هر ساله شاهد زیبایی های زیادی از طبیعت این منطقه هستید و با ویژگی های آن آشنا می شوید. شما در این بخش دیدنی های بجنورد را بهتر بشناسید.

جذابیت های درکش

منطقه کوهستانی درکش:

این روستا از نواحی کوهستانی ویژه بوده و علاقه مندان زیادی دارد. کوه های بلند، جنگل های وسیع، رودخانه های دیدنی و … از مهم ترین دیدنی های این منطقه برای گردشگران هستند و شما با زیبایی های آن آشنا می شوید. کوه های مرتفع این منطقه نیز ویژگی های زیادی دارد.

بخوانید:  تفریحات هیجان‌انگیز و خاطرات ماندگار

این روستا سرسبز و دیدنی بوده و خاک های حاصلخیزی برای کشت و کار دارد. شغل مردمان این منطقه نیز دامداری و کشاورزی بوده و محصولات مهمی مثل گندم، ذرت و چغندر نیز در این نواحی کشت می شود.

ارتفاعات درکش

موقعیت روستا:

این روستای دیدنی از نظر پوشش های گیاهی نیز مناسب بوده و به دلیل قرارگیری در ارتفاعات کوهستانی نیز هوای سردی دارد. این روستا در استان خراسان شمالی و در فاصله ۷۰ کیلومتری از بجنورد قرار دارد. فاصله این روستا تا مرکز آشخانه تنها ۳۰ کیلومتر است. این روستا به نواحی مانه و سملقان نیز متصل می شود.

درکش و جاذبه ها

پوشش های گیاهی روستا:

این روستای دیدنی دارای پوشش های گیاهی مناسبی هستند. طبیعت جنگلی این منطقه بکر و ویژه بوده و از این جهت علاقه مندان زیادی دارد. این نواحی کوهستانی و دارای ارتفاعات سرسبز و پوشیده ای بوده که از نزدیک نمای دیدنی آن را مشاهده می کنید.

بخوانید:  پارک ملی تورس دل پین با دیدنی های چشم نواز

این نواحی دارای پوشش های گیاهی مهمی مانند جنگل های بلوط است. انواعی از باغ های میوه و گیاهان نیز در این نواحی دیده می شود. چشمه سارها، آبشار و رودخانه از مهم ترین ویژگی های گردشگری این ارتفاعات هستند. این مقصد برای علاقه مندان به طبیعت بکر نیز مهم و دیدنی است.

روستای درکش و جذابیت ها

ارتفاعات و دشت های این نواحی به دلیل تنوع گیاهی خود دارای گیاهان مهمی با خاصیت های دارویی می باشد. مهم ترین گیاهانی که در این نواحی یافت می شوند، گل گاو زبان بوده همچنین این نواحی دارای ۳۸۰ گونه گیاهی متنوع بوده که خاصیت دارویی مختلفی دارند.

۷۹ گیاه نادر در این نواحی وجود دارد. در فصل های مختلفی از سال نیز شاهد زیبایی های زیادی از این نواحی هستید. از مهم ترین دیدنی های این منطقه گردشگری می توان به دره های گردشگری اشاره کرد. در طی دره می توانید با جاذبه های مهم و صخره های بلند و مرتفع نیز آشنا شوید.

بخوانید:  معرفی آبشار حصارک و دیدنی های اطراف آن

آبشار درکش

زمان مناسب برای سفر:

شما عزیزان می توانید، فصل های مختلفی از سال را برای سفر خود به این مناطق انتخاب کنید. فصل بهار نیز فضایی سرسبز با شگفتی های بیشتری پیش روی شما عزیزان و علاقه مندان قرار دارد که از آن دیدن می کنید.

این نواحی امروزه از دیدنی های بجنورد بوده و علاقه مندان زیادی دارد که شما عزیزان با مهم ترین جاذبه های آن آشنا خواهید شد. بهترین چشمه های آبگرم بجنورد نیز در این نزدیکی قرار دارند.

منبع : آرگا

برچسب :Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *