مهدی پیرجهان عضو تیم ملی دوومیدانی و رکورددار دوی ۴۰۰ متر با مانع  درباره وضعیتش برای کسب سهمیه المپیک اظهار کرد: من با هزینه شخصی خود به مسابقات می‌روم و فدراسیون دوومیدانی از من حمایت نمی‌کند و حتی بلیت پرواز‌های من را هم نمی‌گیرد.  

پیرجهان درباره اینکه آمادگی اش در چه سطحی است، گفت: آمادگی ام خوب است. اولین مسابقه ام ۲۲ اردیبهشت در یونان برگزار می شود. من به تنهایی به این مسابقات می‌روم. خودم را حمایت نمی‌کنند مربی ام را می‌خواهید پشتیبانی کنند.  

او گفت: سال ۱۴۰۲ سختی برای من بود و خیلی اذیت شدم و اذیتم کردند، اما این سال را گذراندم. می‌توانستم رکورد ملی ام را تکرار کنم، اما متاسفانه برای بار چهارم این اتفاق بد برایم رخ داد. در بازی‌های آسیایی مشخص نبود ترکیب تیم ملی چه ورزشکارانی هستند و نزدیک به ۲۱ مسابقه شرکت کردم و توان را از من گرفت و نتوانستم در این بازی‌ها عملکرد خوبی داشته باشم. متاسفانه  افشین داوری زمانی که سرپرست بود سلیقه‌ای عمل کرد و کسانی که دوست داشت را حمایت کرد و از ورزشکارانی رسیدگی می‌کرد که منافعش را در آن‌ها می‌دید و از آن‌ها حمایت می‌کرد و عواقبش هم دید و خدا جوابش را داد. امیدوارم حداقل بخش سلیقه‌ای از دوومیدانی برداشته شود و همه دوومیدانی کاران جوان و بزرگسال دیده شوند.

بخوانید:  نبرد غول‌های اروپا در آلیانز آرنا

ملی پوش دوومیدانی درباه اینکه شرایط این رشته ورزشی در سال المپیک به چه صورت است، گفت: شرایط برای دوومیدانی خیلی بد است. متاسفانه خبر‌هایی که از فدراسیون دوومیدانی و کمیته‌هایی که تشکیل شده است، نشان می‌دهد که  شرایط جالب نیست. حقوق‌ها اصلا پرداخت نمی‌شود و من یادم نمی‌آید که از فدراسیون چه زمانی حقوق گرفتم. در حالی که اول فصل گفتند که حمایت‌های صددرصدی انجام می‌شود، اما متاسفانه داریم می‌بینیم که حمایتی اصلا در کار نیست. حمایتی هم وجود داشته باشد در حد المپیک است.

پیرجهان درباره اینکه در مورد مشکلاتش با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک گفت: من می‌خواهم نامه‌ای در مورد مشکلاتم را تحویل مسئولان بدهم. همچنین از لحاظ روحی وضعیت خوبی نداشتم و هیچ کس کار‌های روادیدم را انجام نمی‌داد و خودم با هزینه‌های شخصی به دنبال روادید بودم و همه کارهایم را خودم انجام دادم و هیچ کس کار‌های من را انجام نداد و به طور کامل این مسئله باعث شد که از تمرینات خود عقب بمانم و هزاران مشکل دیگر پیدا کنم.

بخوانید:  اتلتیکو مادرید ۲-۱ دورتموند/ شاگردان سیمئونه با اندوخته لرزان به آلمان می رود+ فیلم

 او درباره اینکه فکر می‌کند سال ۱۴۰۳ شرایط برایش به چه صورت پیش برود، بیان کرد: نظری ندارم. هدفم این است که فعلا مسابقات المپیک را شرکت کنم و فعلا احساس می‌کنم باید آرامش در این ورزش داشته باشم و خیلی بی مهری و فرق گذاشتن بین ورزشکاران را در این ورزش می‌بینم و به احتمال زیاد استراحتی خواهم داشت.

پیرجهان درباره اینکه احتمال دارد از دوومیدانی خداحافظی کند، گفت: معلوم نیست و احتمال خداحافظی وجود دارد، چون دوستان عزیز شرایط بدی را در فدراسیون دوومیدانی به وجود آوردند.  

ملی پوش دوومیدانی درباره اینکه پیشنهاد از کشور‌های دیگر دارد، بیان کرد: پیشنهاد چند سال پیش از کشور همسایه داشتم، اما شرایط طوری نشد که بروم. اکنون هم پیشنهادی ندارم. هدف اولیه ام المپیک است و به چیزی غیر از آن فکر نمی‌کنم.  

او درباره اینکه چند مسابقه دیگر باید شرکت کند، گفت: در حال حاضر به تور مسابقات یونان دعوت شدم و دارم امتیاز جمع می‌کنم تا بتوانم سهمیه المپیک را به دست آورم. من می‌خواهم در مسابقات چک، چک و سلواکی، یونان و آلمان شرکت کنم.  

بخوانید:  برند معنوی باشگاه پرسپولیس را فروختند/ با اهدای ۵ درصد سهام به پیشکسوتان شق‌القمر می‌کنند

پیرجهان در پایان گفت: آرزوی موفقیت دوومیدانی دارم و دوست ندارم در این شرایط این رشته ورزشی را ببینم و امیدوارم که تصمیماتی گرفته شود که ورزشکاران جذب این رشته ورزشی شوند.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *