پس از رویت هلال ماه، امروز چهارشنبه (۲۲ فروردین ماه) روز اول شوال المکرم و عید سعید فطر اعلام شد و نماز پرشکوه عیدسعید فطر در تهران و سایر شهر‌های ایران اسلامی برگزار شد.

در تهران نیز نماز عیدسعید فطر به امامت حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) اقامه شد.

در‌های مصلای امام خمینی (ره) تهران بعد از اذان صبح از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه باز شد و اقامه نماز از ساعت ۸ آغاز شد.

مردم انقلابی تهران از همان ساعات اولیه با حضور گسترده در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) صفوف به هم فشرده برای برپایی نماز عید سعید فطر را تشکیل دادند.

بیشتر مادران با کودکان و حتی شیرخواران خود در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) حضور دارند.

مردم نیز از تمام اقشار در کنار یکدیگر با حضور در مصلی امام خمینی بر اقامه نماز عید سعید فطر آماده شدند.

پیش از آغاز نماز محمدحسین پویانفر در وصف حضرت ولی عصر (عج) و محمدرضا بذری علیه جنایت صهیونیست‌ها در برابر مردم بی دفاع فلسطین شعرخوانی کردند.

نمازعیدفطر امسال که با جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین درغزه و شهادت مستشاران ایران در سوریه توسط رژیم صهیونیستی همزمان شده، سبب شد تا مردم درعید همبستگی حضوری پرشور در تهران و سایر شهر‌های ایران اسلامی در نماز عیدفطر نشان دهند.

 

ورود رهبر معظم انقلاب برای اقامه نماز عید فطر

 

 

اقامه نماز عید سعید فطر به امامت آیت الله خامنه‌ای

 

رژیم صهیونیستی در ماجرای حمله به کنسولگری باید تنبیه شود و تنبیه خواهد شد

خطبه‌های نماز عید سعید فطر که با حضور گسترده اقشار مختلف مردم به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی درمصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران  برگزار شد.

بخوانید:  مشکلی برای تأمین ارز مورد نیاز کشور وجود ندارد

ابر رحمت الهی یک ماه تمام بر امت اسلامی بارید، رحمت و ضیافت الهی در این یک ماه شامل حال همه آحاد امت اسلامی بود. ملت عزیز ایران از این ضیافت الهی حداکثر استفاده را توانست انجام بدهد. جشن‌های اول سال شمسی و آغاز فروردین را با معنویت ماه مبارک رمضان متبرک کرد.

– جلوه قرآن در سراسر این ماه چشمگیر بود؛ یکی از نقطه‌های برجسته ماه رمضان امسال بحمدالله شیوع تلاوت قرآن در بین اقشار مختلف مردم در سراسر کشور بود. محافل ذکر، دعا و مناجات در سرتاسر ماه بخصوص در لیالی مبارک قدر جلوه‌های دیگری از معنویت این ماه عزیز بود و ضیافت الهی را برای مردم عزیز ما زیباتر و مطلوب‌تر قرار داد.

– ماه مبارک رمضان فرصت بزرگی است، از این فرصت خیلی‌ها بیشترین استفاده را کردند و آحاد ملت هم بهره بردند. توصیه موکد ما این است که این ذخیره معنوی را برای خودتان حفظ کنید بخصوص جوانان عزیز. جامعه جوان کشور میل به دینداری و توجه و ذکر و دعا دارد که این فرصت بزرگی است.

– البته امسال گزارشاتی به بنده دادند درباره تظاهر به روزه‌خواری در برخی معابر؛ یقینا نظام جمهوری اسلامی در صدد آن نیست کسانی را به زور وادار به دینداری کند، اما در مقابل هنجارشکنی دینی هم مسئولیت دارد و نباید مسئولین و مردم کوتاهی کنیم و آمرین به معروف و ناهین از منکر به وظیفه خود عمل کنند.

بخوانید:  اقدام نظامی ایران براساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل بود

– در ماه مبارک رمضان امسال حوادث خونبار غزه کام مسلمانان را در سراسر جهان تلخ کرد. لعنت خدا بر رژیم غاصب صهیونیست که در این ماه مبارک نه فقط دست از کشتار زنان، کودکان و مردم بی دفاع بر نداشت بلکه آن را تشدید هم کرد.

– دولت‌های غربی در حوادث امسال ذات شریر تمدن‌های غربی را نمایان کردند. در حوادث شش ماه گذشته در غزه، خود دولت‌های غربی این ذات شریر را در مقابل چشم دنیا قرار دادند. ما بار‌ها می‌گفتیم که این تمدن بر پایه شرارت و جدایی با معنویت و ارزش‌های معنوی بنا شده است و از آن انتظار خیر نمی‌توانیم داشته باشیم. زورشان به مردان مقاومت نمی‌رسد، به جان کودکان و مظلومان می‌افتند و سی و چند هزار انسان بی گناه را به قتل رساندند.

  • دولت‌های غربی در طول سالیان متمادی همیشه از رژیم صهیونیستی کمک و پشتیبانی کردند و در محافل جهانی از این رژیم حمایت کردند و انواع و اقسام کمک‌ها را به این رژیم رساندند. حق این بود که در این فاجعه مانع جنایت‌های این رژیم می‌شدند. ولی دولت‌های غربی به وظیفه خود عمل نکردند. برخی زبانی در حمایت از مردم حرفی زدند ولی در عمل نه فقط مانع نشدند بلکه کمک هم کردند به ویژه دولت مستکبر و ظالم آمریکا و انگلیس.
  •  
بخوانید:  ایران از هر ابتکار سازنده‌ای درباره افغانستان حمایت می‌کند

– کجا هستند که آهنگ ناهنجارشان درباره حقوق بشر گوش دنیا را کر می‌کند؟ اینها بشر نیستند؟ حقوق ندارند؟

– رژیم خبیث صهیونیستی یک خطای دیگری هم به خطا‌های خود اضافه کرد و آن حمله به کنسولگری ایران در سوریه بود، کنسولگری و دستگاه‌های سفارت در هر کشوری که وجود دارد، به منزله خاک آن کشور است وقتی به کنسولگری ما حمله می‌کنند یعنی به خاک ما حمله کرده‌اند.

– رژیم خبیث اشتباه کرد و باید تنبیه بشود و تنبیه خواهد شد. البته داغدار شهیدانمان از جمله شهید زاهدی و شهید رحیمی و دیگر همرانان آنها شدیم. آنها عاشق شهادت بودند و چیزی از دست ندادند. آنها کسانی بودند که یک عمر به دنبال شهادت دویدند و خداوند این اجر را به آنها داد و کامیاب شدند و ما داغدار شدیم.

– همچنین شهدای امنیت در بلوچستان و جوانان عزیزی که از مرز‌های کشور حراست و حفاظت می‌کنند و جان خود را کف دست گرفتند، ملت داغدار آنها است. خدای متعال به ملت ایران، اجر، صبر و توفیق بدهد و ملت ایران را به همه آرزو‌های بزرگ ملی و مردمی خود برساند.

  • جوانان عزیز، فعالان سیاسی، اجتماعی، فعلان رسانه‌ای بدانید که توفیق در توحید کلمه و وحدت ملت ایران است. البته اختلاف نظر سیاسی و غیر سیاسی دارید مشکلی نیست. اما درگیری و یقه‌گیری و وحدت را شکستن و دو دستگی و گروه‌های جعلی درست کردند به زیان کشور، به زیان دین شما و به زیان دنیا و قوت شماست.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *